Çiçekçim Burada

Karışık Mevsim Buketleri

 

     Çiçeklerin mutluluğumuz üstünde ani bir etkileri vardır. Birinden çiçek aldığımız zaman mutluluk seviyemiz tavan yapar. Sadece alan kişi değil çiçeği veren kişi de mutlu olur. Fakat bu iş bazen kolay olmayabiliyor. Çiçek alacağımız kişinin hangi çiçeği ve rengi sevdiğini bilmiyorsak ne alacağımız konusunda kararsız kalabiliriz. Böyle durumlarda tahmin yapmak ya da karışık mevsim buketleri almak daha mantıklı olacaktır.
Mevsim Buketleri İçeriği
     Karışık mevsim buketleri her zevke uygun çeşit çeşit ve renk renk olduğu için seçimimizi kolaylaştırıyor. Örneğin karışık bir ilkbahar buketinin içinde; erengüller , hüsnüyusuflar, reflex, çardak güller, renkli frezyalar, okaliptus, pelin, astomerya, limonium gibi çiçekler bulunurken kış buketinin içinde; sümbül, sıklamen, açelya, kamelya, çuha, gardenya, menekşe, kasımpatı, nergis ve kardelen bulunuyor. Gerçi günümüzde seracılık çok geliştiği için artık her mevsim her bitki ve sebzeyi yetiştirmeye olanak sağlanabiliyor. Yani eğer gül almak isterseniz her mevsi bulabilirsiniz.
 Mevsim Buketlerinin Gönderilme Amacı
     Karışık mevsim buketleri her konsepte uyabilir. Arkadaşınıza ya da sevgilinize gönderebilirsiniz. Hoş kokuları ile onları gülümseteceklerinden emin olabilirsiniz. Aynı zamanda geçmiş olsun çiçeği, teşekkür çiçeği, doğum günü çiçeği, yıldönümü çiçeği ya da özür çiçeği olarak da gönderebilirsiniz. Çiçeklerin cıvıl cıvıl renkleri moral verip enerjilerini yükseltecektir. Özür çiçeğinde genellikle gül tercih edilse de mevsim buketleri de güzel bir tercih olabilir. Hatta bir düğün çelenginde bile kullanılabilir mevsim çiçekleri.
http://www.cicekcimburada.com
Mevsim Buketlerinin Bakımı
     Çiçek alınca mutlu olduk. Ama çiçeğimiz solarsa da aynı şekilde üzülürüz. Bu yüzden çiçeğimize ne kadar iyi bakarsak o kadar uzun ömürlü olur. Eğer buketinizin bir vazosu yoksa vazoya yerleştirmelisiniz. Yerleştirmeden önce de saplasındaki bağı çıkarıp sapların rahatlamasını sağlayın ve sapların ucundan bir kaç santim kesin. Sonra saplardaki yaprakları temizlemelisiniz. Eğer dikenli saplar varsa, gül gibi, dikenleri de temizlemeniz gerekiyor. Bu şekilde daha kolay su çekmeleri sağlanır. Vazonun suyunu her gün değiştirin. En önemlisi de güneş gören bir yerde bulundurmalısınız. Bunları sağladığınız takdirde uzun bir süre çiçekleriniz sizi gülümsetecektir.

Post a Comment

WhatsApp İletişim whatsapp