Çiçekçim Burada

Kız İsteme ve Nişan Aranjmanları

Özel günlerimizin olmazsa olmazları çiçek aranjmanlarıdır. Birçok çeşit ve renk seçeneğinde bulabileceğiniz çiçek modelleri özel günlerinize renk katacaktır. Çiçekleri birçok güzel objeler ile birleştirmek mümkündür. Şık bir altlık, vazo gibi objeler ile şık bir aranjman tasarlayabilir ve özel gününüzde değişik bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz. Genellikle kıs isteme, söz, nişan gibi günlerde çiçeklerin her türü tercih edilebilmektedir. Zevke göre kimisi daha sade modeller tercih ederken kimisi ise biraz daha abartıya kaçabilmektedir. Bu, tamamen sizin tercihinizle alakalı bir durumdur.
Kız İsteme Aranjmanları
Kız isteme günlerinde genellikle çiçek ve çikolata götürülür. Bu günde tercih edilen çiçek türü biraz daha sade olabilmektedir. Daha çok çiçek buketleri tercih edilse de gelinin sevdiği türler tercihte ilk sırada yer almaktadır. Gelin hangi çiçeği seviyor ise o çiçek türünden bir aranjman düzenlemek her zaman daha çok tercih edilmektedir. Kıs isteme günlerinde en çok tercih edilen çiçek türü güldür. Güden belirli bir sayıda araya ufak tefek süslemeler yapılarak bir buket hazırlanır ve şık bir tasarım halinde kız istemeye gidilir. Bu buketin şık olmasına dikkat edilir. Çünkü erkek tarafının zevki ilk olarak bu buket ile anlaşılır bu nedenle ilk izlenim çok önemli olduğundan bu şekilde bir çiçek götürmek çok önemlidir.
Nişan Aranjmanları
Genellikle kız isteme, söz, nişan gibi törenlerin bir arada yapıldığı günümüzde tek seferde bir çiçek hazırlanacağı için daha abartılı modeller tercih edilmektedir. Çanak ya da gümüş bir altlıkta sunulan çiçek buketleri tercih edilen çiçekler arasında ilk sıradadır. Genellikle karışık çiçeklerden düzenlenen bu aranjman türü biraz pahalı olsa da böyle özel bir günde çok sık tercih edilmektedir. Daha çok gelinin zevkine göre hazırlanan bu tür modellerde damat tarafının zevki ön plana çıkmaktadır.
Fiyatlar
Fiyat konusunda net bir tutar söylemek çok doğru olmaz. Burada öncelikli olarak belirlemeniz gereken yapay bir çiçek aranjmanı mı yoksa gerçek bir çiçek aranjmanı mı istediğiniz konusudur. Bunu belirledikten sonra fiyat konusu da net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Sade bir buket fiyatları biraz daha uygunken altlık ile alınacak olan çiçek demetleri biraz daha pahalı olabilmektedir.

Post a Comment

WhatsApp İletişim whatsapp