Çiçekçim Burada

Özel günlerde özel çiçekler

      İnsanların hayatlarında unutamayacağı anlamı bazen asla kelimeler ile ifade edilemeyecek kadar değerli anlar bulunmaktadır. Bu unutmaz anlar içersinde doğum günü, sevgililer günü, evlilik yıl dönümleri, anneler günü, yeni açılan değer verilmesi kutlanması gerekilen bu anlamı tartışılmaz anları hatırlayarak sevdiklerimiz ile daha da anlamlı olmasını sağlamak için bazı kutlamalara başvurmaktayız.

Bu gün ve tarihlerin hatırlanması hatırlatılmasının herkesin hoşuna gittiği bilinmektedir o anı tamamlayıcı olarak ta ayrıca önem taşımakt

 

adır. İnsanların kendilerini özel his etmelerine de neden olmakta aynı zamanda duygu ve düşüncelerini ifade etmeninde bir diğer yöntemi olduğu bilinmektedir. Böyle zamanlarda en çok tercih edilen hediye ise tabi ki çiçektir birçok farklı çiçekler olduğu gibi isimleri ve anlamları ile bu özel günlere ayrı bir değer katmaktadırlar.
      Seçilecek olan çiçeklerin anlamlarına göre karar vermek hem o anı daha da değerli olmasına neden olacaktır bunları şöyle hatırlamamızda faydası olacaktır.
      1:  Gül her anın vazgeçilmez olanı sevginin aşkın anlamı olarak en çok tercih edilenlerdendir kız istemelerinde kırmızı gül en çok tercih edilendir, sevgililer günü, evlilik tekliflerinde her zaman vaaz geçilmeyenlerden olmaya devam etmektedir buketlerin içine beyaz renkleri ile daha göz alıcı olması sağlanabilinir.
     2:Orkide asaleti temsil eden tercihlerde olmazsa olmaz olarak ilk sırada bulunan özellikle doğum günleri, öğretmenler günü ve anneler gününde doğum günlerinde en çok seçilenlerdendir. Lale, menekşe, frezya seçenekler arasında olduğunu unutmamak gerekir.
    3:  Bir diğer seçenek ise karışık kır çiçeklerinin olarak hazırlanarak o değerli anların daha anlamlı, özel ve unutulmaz olmasını sağlayacaktır.
    4:  Yeni açılan işyerlerine genellikle dekoratif saksılarda yetişen daha uzun süre dayanıklı bonsai, kaktüs, palmiye gibi bitkiler tercih edilebilinir. Çelenklerde bu seçenekler arasında yer almaktadır.
    5: Her zaman böyle mutlu anılarımız olmadığı gibi özür dilemek içinde papatyaları ve kır sepeti ile birlikte tercih edebiliriz.
    Günümüzde artık kişiye özel düzenlemeler ve saksılarla daha fazla seçeneklerle aynı gün içerisinde gönderilme, teslim edilme imkânlarını sunarak hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur

Post a Comment

WhatsApp İletişim whatsapp